Liście guyabano – właściwości lecznicze

wpis w: Terapia naturalna | 0

Liście guyabano

„10 tys. razy silniejszy zabójca raka niż chemia” – liście guyabano należą do jednych z najzdrowszych na świecie!

Guyabano rośnie w krajach tropikalnych, takich jak Filipiny i jest ceniona za smak oraz korzystny wpływ na ludzki organizm. Jej liście idealnie nadają się do przygotowania naparu, który chroni nas przed wieloma chorobami. Poza byciem lekarstwem na raka, jest w szerokim spektrum środkiem przeciwbakteryjnym zarówno w zakażeniach bakteryjnych jak i grzybiczych, jest skuteczne wobec wewnętrznych pasożytów i robaków, obniża wysokie ciśnienie krwi i jest używana na depresję, stres i zaburzenia nerwowe.

Właściwości zdrowotne naparu z liści guyabano:

Wzmacnia układ immunologiczny

Dzięki dużej zawartości witaminy C oraz antyoksydantów skutecznie zwalcza wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia i negatywnie wpływają na zdrowie oraz funkcjonowanie organów wewnętrznych. Napar z liści guyabano przyczynia się do zwiększenia produkcji białych krwinek, które chronią nas przed różnymi chorobami.

Chroni przed rozwojem raka

Napar z liści guyabano chroni nasze ciało przed rozwojem nowotworów, a nawet redukuje efekty uboczne chemioterapii. Badanie opisane w Journal of Natural Products wykazało, że napar z liści guyabano jest kilka tysięcy razy bardziej skuteczna niż stosowana w chemioterapii doksorubicyna.

Wspomaga leczenie cukrzycy

Substancje zawarte w liściach guyabano pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi (obniżają go) u osób chorych na cukrzycę, bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.

Chroni serce

Napar z liści guyabano wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i ułatwia krwi przepływanie przez naczynia krwionośne. Obniża także ciśnienie tętnicze, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia ataku serca i udaru mózgu.

Leczy artretyzm

Liście guyabano redukują stany zapalne, dlatego przydają się w leczeniu artretyzmu. Charakteryzuje się on niezdolnością nerek do oczyszczania krwi z toksyn, które kumulują się w stawach wywołując stan zapalny oraz ból.